Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Звільнення з військової служби через сімейні обставини

1
11:43, 03.07.2019
Звільнення з військової служби через сімейні обставини
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня.
Підкажіть, будь-ласка, чи може звільнитися з війскової служби та достроково розірвати контракт на підставі Постанови № 413 КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 12 червня 2013 р. "Про затвердження переліку сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення громадян з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу"
жінка-військовослужбовець рядового складу, яка:
- підписала контракт на 3 роки у квітні цього року
- вона не перебуває у шлюбі (розлучена)
- сама виховує дитину віком 14 років
- батько дитини батьківських прав не позбавлений.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:11, 04.07.2019
Консультирует юрист: Крикун Сергей

Відповідно до Ваших обставин до застосування підлягає перша з передбачених зазначеної Вами пост. КМУ, "Переліку сімейних обставин ...." обставина, а саме:
"виховання матір’ю (батьком) - військовослужбовцем, особою рядового чи начальницького складу, яка (який) не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей, що з нею (з ним) проживають, без батька (матері);".

Разом з тим, зазначений Перелік стосується умови звільнення за сімейними обставинами відповідно до п.1 ч.5 ст.26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12 , тоді як належно підлягає в даному випадку до застосування п.2 ч.5 (контракт) ст.26 Закону, а саме: "під час дії особливого періоду" (п.1 - "у мирний час"). Відповідно до підп. "г" п.2 ч.5 ст.26 Закону:
"ґ) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):
військовослужбовці-жінки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років;
виховання матір’ю (батьком) - військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей віком до 18 років, які з нею (з ним) проживають, без батька (матері)" -

іншими словами, підстава для звільнення не відпала, не змінилась (більш того, їх стало дві), але буде застосовано відповідні законні підстави, щоб уникнути формальної відмови і зайвих труднощів.

Буквально за змістом Вашої обставини, поважної причини: Ви виховуєте, маєте дитину 14 років, дитина проживає разом з Вами, к/ч проживає окремо (як вбачається), у шлюбі не перебуваєте. Стосовно непозбавлення к/ч батьківських прав - такої вимоги (позбавлення б/п) зазначеними нормами не передбачено.

Щодо порядку звільнення - дивіться п.233 "ПОЛОЖЕННЯ
про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України" ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008/page .

______________
ksplaw57@ukr.net
top


Другие консультации


Как уволиться
14:51, 23.05.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы